خانه » انتخاب رشته » معرفی رشته مدیریت و کمیسر دریایی
20 خرداد 1400

معرفی رشته مدیریت و کمیسر دریایی

مدیریت و کمیسر دریایی

معرفی رشته مدیریت و کمیسر دریایی

دیباچه:

تهیه قطعات یدکی کشتی یا لوازم الکترونیکی و مکانیکی موجود در کشتی، سوخت کشتی و مواد غذایی براي کارکنان نیروي دریایی، تقسیم بندي و جا به جایی پرسنل نیروي دریایی، پیشبینی و ارائه طرحهاي آموزش ضمن خدمت کارکنان نیروي دریایی و استخدام نیروي انسانی جدید بر عهده افسران کمیسر دریایی است. به همین دلیل فارغالتحصیلان این رشته باید درباره تخصصهاي مختلف نیروي دریایی اطلاعات نسبتاً خوبی داشته باشند تا بتوانند جا به جایی پرسنل نیروي دریایی را به درستی انجام دهند و در تهیه قطعات یدکی دستگاههاي مختلف دچار مشکل نشوند.

تواناییهاي لازم :

توانایی هاي لازم و موقعیت شغلی این رشته در بخش معرفی رشته هاي دانشگاه علوم دریایی امام خمینی ذکر شده است. گفتنی است این رشته از بین داوطلبان هر سه گروه آزمایشی ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی دانشجو میپذیرد.

 

درسهاي این رشته در طول تحصیل :

دروس پایه :

روانشناسی کار، حقوق اساسی ، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، اصول حسابداري، ریاضیات و کاربرد آن در مدیریت، آمار و کاربرد آن در مدیریت ، کامپیوتر و کاربرد آن در مدیریت ، روش تحقیق در مدیریت ، توسعه اقتصادي و برنامهریزي ، مبانی مدیریت اسلامی و الگوهاي آن .

دروس اصلی و تخصصی:

مبانی سازمان و مدیریت ، مدیریت رفتار سازمانی ، مدیریت منابع انسانی ، تحقیق در عملیات ، حسابداري صنعتی ، مدیریت تولید، تجزیه و تحلیل و طراحی سیستم ، بازاریابی و مدیریت بازار، اصول ناوبري، اصول مهندسی دریایی، تدارکات در دریا، مدیریت پرسنلی در ارتش، اصول ترابري، مدیریت تدارکات در ساحل، حقوق دریایی ، اصول بیمه و بیمه دریایی، اقتصاد ترابري، مدیریت مالی در ارتش، حسابداري دولتی، سیستم خرید و انبارداري و توزیع، حقوق بازرگانی ، زبان تخصصی، کارآموزي.

utabpars

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

preloader